Biegi Niepodległości na 100-lecie Niepodległej Polski

Ten weekend stał pod znakiem świętowania. Świętowania 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. W całej Polsce odbywały się różnego rodzaju biegi, które zrzeszały wszystkich biegaczy w świętowaniu 100 lat Niepodległej Polski. Nasi zawodniczy startowali w Czarnym Dolnym, Suszu, Malborku oraz Poznaniu.

Świętowanie rozpoczęło się na I Powiatowy Biegu Niepodległości w Czarnym Dolnym, gdzie Gmina Gardeja Biega zorganizowała biegi dziecięce oraz symboliczny bieg dla dorosłych. Miła, rodzinna atmosfera z ogniskiem na zakończenie biegu. W zawodach wystartowała trójka naszych biegaczy: Tomasz Hapke, Wioletta Piórkowska oraz Agnieszka Liberacka. Wioletta wywalczyła 1 miejsce wśród kobiet, natomiast Tomek był bezkonkurencyjny wśród panów.

Kolejna impreza z naszym udziałem odbyła się w Malborku, gdzie odbył się Narodowy Bieg 100-lecia od Bałtyku do Tatr XXVIII Bieg Niepodległości. Bieg na dystansie 10km. W biegu wzięło udział ponad 200 biegaczy, w tym trójka Traktorów: Kasia Jarosińska, Mateusz Małkowski oraz ponownie Tomasz Hapke. Kasia w swojej kategorii wiekowej uplasowała się na drugim stopniu podium. Wielkie brawa.

Następna impreza to IV Suski Bieg Niepodległości, którego dystans to 5,5km. Trasa biegu ulokowana wzdłuż suskie jeziora. Na starcie stanęło ponad 250 biegaczy, w tym po raz kolejny trójka naszych zawodników: Marlena Jabłońska, Mariusz Pypeć oraz Bogdan Rycąbel. Najszybszy z naszej trójki był Mariusz, który uplasował się na 22 miejscu.

Na koniec rekordowy III Bieg Niepodległości w Poznaniu. Bieg, który dzięki liczebności biegaczy, stał się największym biegiem w historii Polski oraz uplasował się w TOP 30 biegów na świecie w 2018 roku. Limit 25000 biegaczy, zapisanych ponad 30000, wystartowało 22500 biegaczy w tym 20 Traktorów. Dodatkowym smaczkiem był odśpiewany hymn Polski przez wszystkich zawodników – ciary towarzyszyły przez cały bieg. Jak wielki był to bieg może zobrazować fakt, że w momencie kiedy starowały ostatnie osoby, duża ilość biegaczy już bieg zakończyła – różnica startu pierwszych osób, a ostatnich wynosiła około 60 minut!! 🙂 Piękna trasa ulicami miasta, z mnóstwem cudownych kibiców, którzy dodawali mnóstwa sił. Wartym odnotowania jest fakt, że mieliśmy dwójkę zawodników w pierwszym tysiącu zawodników: Piotr Balmas oraz Kacper Daniel. Po za tym w Poznaniu pobiegli i świetnie się bawili w czasie biegu: Michał Jerzyk, Grzegorz Trzciński, Jerzy Tumiłowicz, Rafał Dziedzic, Daria Wojciechowska, Marlena Salińska, Michał Saliński, Paulina Jerzyk, Robert Jerzyk, Kamila Trzcińska, Ewelina Podlasińska (debiut w barwach Traktor Team), Radek Trzciński, Patrycja Nowicka, Wioletta Piórkowska, Aneta Jerzyk, Kasia Nowicka, Irena Koralewska i Agnieszka Liberacka.

fot. Adrian Łukaszewicz

Czasów nie podajemy, ponieważ wszystkie te biegi miał bardziej charakter świąteczny, upamiętniający ważne święto w Polsce, ale ze sportowym duchem. Wszystkim biegaczom startującym w ten weekend serdecznie gratulujemy.