Biegowo-rowerowa sobota – Grudziądz, Gdynia, Prabuty i Kwidzyn

Jesień próbuje się rozgościć, ale to nie powstrzymuje naszych zawodników do kolejnych startów, tym bardziej, że już za tydzień 2. Półmaraton Traktora.

W ostatnią sobotę września Traktory wystartowały w trzech zawodach biegowych, ogólnoświatowym treningu biegowym oraz w największej imprezie rowerowej w Kwidzynie. I od tej ostatniej imprezy zaczniemy, a mianowicie mowa o finałowym biegu Vienna Life LangTeam Marathon. Impreza rowerowa, która od kilku lat sezon kończy właśnie w Kwidzynie i która przyciąga liczne grona rowerzystów z całej Polski i co najważniejsze w każdym wieku. Wśród startujących Traktorów znaleźli się m.in. Kasia i Bartek Stremel wraz z synami, Michał Saliński, Kamil Radomiński oraz Leszek Szczepański, który cały tegoroczny sezon przerzucił się na rower i to z dużymi sukcesami np. zostając najlepszym kwidzyniakiem na tegorocznym Vienna Life. Pełne wyniki dostępne na www.viennalifemaraton.pl/maraton-kwidzyn-2018/.

W Grudziądzu odbył się XXXVII Międzynarodowy Bieg im. Bronisława Malinowskiego na dystansie 10km. Trasa biegu prowadząca ulicami miasta należy do bardzo szybkich, co już nie raz pozwoliło zawodnikom na polepszenie swoich wyników biegowych. W tym roku na starcie stanęło 540 zawodników w tym 5 Traktorów (z czego 3 jeszcze tego samego dnia pobiegła w Prabutach).

#16 Tomasz Hapke 37:34 – 3 miejsce w kategorii wiekowej

#161 Robert Jerzyk 45:18

#479 Daria Wojciechowska 1:00:12

#509 Wioletta Piórkowska 1:03:46

Irena Koralewska

W Gdyni odbył się I Półmaraton Górski „Długa Góra”. Trasa prowadziła po terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego leśnymi duktami, drogami i ścieżkami z dużą ilością podbiegów i zbiegów (suma przewyższeń wynosiła +/- 650m). W biegu wystartowało ponad 250 osób, w tym dwóch naszych biegaczy, poniżej wyniki.

#12 Marcin Rządca czas: 1:33:56

#159 Grzegorz Trzciński czas: 2:05:20

W Prabutach odbył się jubileuszowy X bieg „Liwa Cup” gdzie na skróconej trasie wynoszącej ok. 4,7km (ze względu na remont dróg trasa w tym roku nie mogła pobiec po staremu, stąd też nie wyszło 5,5km) wystartował 118 biegaczy w tym 12 Traktorów. Przed biegiem głównym na ulicach Prabut odbyły się również biegi dziecięce. Naszym zawodnikom udało się wskoczyć na podium w swoich kategoriach wiekowych, a co niektórym niewiele do niego zabrakło – Irena Koralewska była 4 w swojej kategorii.

#31 Tomasz Hapke 17:16 – 3 miejsce w kategorii wiekowej

#37 Mariusz Pypeć 17:52

#55 Michał Jerzyk 19:55

#59 Magda Zielińska 20:49 – 3 miejsce w kategorii wiekowej

#72 Jerzy Tumiłowicz 21:38 – 3 miejsce w kategorii wiekowej

#73 Kasia Jarosińska 21:45 – najszybsza mieszkanka Prabut

#74 Tomasz Krupa 21:46

#77 Mateusz Małkowski 21:55

#80 Marlena Jabłońska 22:00

#110 Daria Wojciechowska 26:56

Irena Koralewska

Ania Maciejewska

Na koniec słów kilka o inicjatywie parkrun, która łączy biegaczy na całym świecie. W naszej okolicy drugą sobotę z rzędu bieg w ramach parkrun odbył się w Grudziądzu, w całej Polsce jest około 60 miejsc, w których co sobota o godzinie 9:00 zbierają się biegacze by wspólnie przebiec lub przemaszerować trasę 5km. Biegi są darmowe i z pomiarem czasu. Po więcej informacji zapraszamy na www.parkrun.pl. W zeszłym weekend na inauguracji parkrun Grudziądz pobiegło około 100 biegaczy, w tym Andrzej Willma za naszego Teamu. W ten weekend na trening, w którym ze względu na Bieg Malinowskiego wzięło udział 30 osób, wybrał się Radek Trzciński wraz z żoną Kamilą. Bardzo ciekawa inicjatywa, dodatkowo w przypadku Grudziądza bardzo fajna trasa w Lasach Komunalnych. Czekamy na chętnych, którzy będą chcieli parkrun przenieść do Kwidzyna, na pewno wśród nas znajdą się osoby, które chętnie pomogą.

Ale ten weekend dla Traktor Team jest przedłużony, w środku tygodnia powinna pojawić się również relacja naszych zawodników z wypadu na Biegowy Potop Szwedzki