II Bieg Plebiscytowy „Dla Niepodległej” oraz Night Run Susz 2018

Dwie imprezy jednego dnia, jedną której jesteśmy organizatorami, druga, która na stałe wpisała się w większości traktorowych kalendarzyJ Zapraszamy do krótkich relacji z Janowa i Susza (relacja z Susza pod filmowym reportażem z Janowa).

W Janowie już od rana zaczęliśmy przygotowania do obsługi biura zawodów II Biegu Plebiscytowego – Dla Niepodległej, którego wraz z Gminą Kwidzyn i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kwidzynie byliśmy organizatorami i odbywał się w ramach 98 rocznicy Plebiscyty na Powiślu, Warmii i Mazurach. Na zawodników z pakietami i numerami startowymi czekali Kasia i Patrycja Nowickie, Grzegorz i Radek Trzcińscy oraz Tomek Krupa, oczywiście w trakcie wydawania pakietów przybyli traktorowi zawodnicy, którzy również zaangażowali się w pomoc. Dzień wcześniej Kasia Stremel oraz Michał Saliński (Michał prowadził uczestników biegu jadać na rowerze na czele biegu) i Tomek Krupa oznaczyli trasę i sprawdzili przygotowany przez gminę wał, po którym prowadziła trasa. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że prowadzeniem imprezy jako spiker zajął się Tomek Krupa, a wśród oficjeli wręczających medale dla uczestników, obok Wójtowej Gminy oraz Przewodnicząego Rady Gminy, znaleźli się były pikarz ręczny, reprezentant kraju „król” Artur Siódmiak oraz nasza ambasadorka Kamila Nawalaniec. Wspomniana trasa nie uległa zmianie w porównaniu do roku poprzedniego i 7,5 kilometra prowadziła drogą asfaltową, natomiast 3 km prowadziły wałem wzdłuż Wisły. Trasa niewymagająca, natomiast zróżnicowane podłoże potrafi sprawiać kłopoty. Start biegu rozpoczął się o 11:30, na starcie stanęło 122 biegaczy (niestety pogoda wystraszyła pozostałych zapisanych), a wśród nich 10 naszych zawodników. W czasie biegu głównego na boisku przy szkole podstawowej w Janowie odbyły się biegi dziecięce, po których każdy z dzieciaków został nagrodzony pamiątkowym medalem oraz pakietem biegacza 🙂 Najlepszym z naszych został Tomek Hapke, który z czasem 40:38 zajął 7 miejsce OPEN i 2 miejsce w swojej kategorii. Dodatkowo wśród naszych zawodników została wyróżniona Kasia Nowicka, która została Najszybszą Zawodniczką Gminy Kwidzyn, broniąc tym samym tytuł sprzed roku. Również w Janowie zostały przyznane nagrody w naszym teamowym konkursie „Biegiem po Traktor”, który od początku roku prowadzimy wśród naszych zawodników w aplikacji Endomondo. Nasi zawodnicy mierzą się, który przebiegnie najwięcej kilometrów w 2018 roku, ale żeby uatrakcyjnić rywalizację na półmetku również zostały wręczone nagrody dla najlepszej trójki, do której załapali się Bogdan Rycąbel, Grzegorz Trzciński i Mariusz Pypeć. Poniżej wyniki naszych zawodników w biegu w Janowie:

Aneta Jerzyk #121 – 1:17:37

Poniżej zamieszczamy reportaż TV Kwidzyn z całych uroczystości w Janowie oraz odnośniki do galerii zdjęć autorstwa Adama Kominka i Jacka Dembińskigo.

NIGHT RUN SUSZ 2018

Jeszcze tego samego dnia, tylko w godzinach wieczornych w Suszu odbyła się druga edycja wieczornego biegu Night Run Susz 2018. Po raz kolejny impreza przyciągnęła rzesze zawodników, w tym roku na starcie stanęło 340 osób, w tym 11 Traktorów (część z nich startowała także w Janowie). Trasa biegu prowadziła drogami asfaltowymi i brukowanymi wokół jeziora Suskiego oraz po ulicach miasta. Jak zwykle impreza sportowa w Suszu stała na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i każdy z uczestników wracał z niej szczęśliwy. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku będziemy mogli w niej wystartować jeszcze w większej liczbie.

Irena Koralewska – kolejna dycha i kolejny piękny medal do kolekcji J

Wielkie brawa dla wszystkich startujących zawodnikówJ wielkie podziękowania dla wolontariuszy w JanowieJ oraz podziękowania dla Gminy Kwidzyn i Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie za zaufanie i udaną współpracę w Janowie.

Na koniec Traktory na zdjęciach z obu imprez.