O nas

Jesteśmy grupą biegaczy-amatorów, którzy uwielbiają biegać, dzielić się tą pasją oraz zarażać pozytywnym nastawieniem do biegania. TRAKTOR TEAM działa na terenie Gminy Kwidzyn, ale zrzeszamy wszystkich miłośników biegania oraz zdrowego trybu życia. Wśród naszych zawodników oprócz biegaczy są również kolarze, pływacy oraz triathtloniści. Startujemy w imprezach biegowych w całej Polsce, więc jeśli widzicie kogoś w czerwonej koszulce z napisem TRAKTOR TEAM Gmina Kwidzyn – podejdź, przybij piątkę i zaraź się pozytywnie bieganiem.

Historia powstania Traktor Team

To był marzec 2015. Zaczęły się pierwsze starty w oficjalnych zawodach i myśl by stworzyć coś lokalnie. Kasia i Bartek Stremel pewnego wieczoru postanowili zakrzyknąć kilku biegaczy i wystąpić jako drużyna na zbliżającym się, corocznym święcie biegowym w Kwidzynie – Biegu Papiernika. Pozostał temat nazwy. Skoro wieś, skoro latamy po polach, skoro mamy duży dystans do siebie, skoro ma być inaczej, po kilku napojach chmielowych padło – TRAKTOR TEAM. Wystarczyło hasło rzucone naszej radnej Katarzynie Rublewskiej, a już następnego dnia gmina Kwidzyn bardzo nas wsparła. Po kilku dniach otrzymaliśmy team’owe koszulki i teraz już wyglądaliśmy jak „banda i Wanda”. Kwidzyński Papiernik to pierwszy oficjalny start drużyny.

Z dnia na dzień nasza nazwa zaskakiwała wielu. Zaczęliśmy startować w coraz większej ilości biegów. Nazwa TRAKTOR intrygowała i przyciągała. Zgłaszali się nowi biegacze i tak we wrześniu stan biegaczy wynosił 19 (zaczęło się od składu dwuosobowego). W październiku oficjalnie zarejestrowaliśmy stowarzyszenie w Starostwie powiatowym w Kwidzynie.

W chwili uruchomienia strony (luty 2018) mamy ponad 30 zawodników oraz kilku ambasadorów, którzy świetnie się bawią bieganiem zarówno na treningach, jak i zawodach. Wszyscy z przyjemnością biorą udział w organizacji zawodów biegowych na terenie powiatu kwidzyńskiego oraz w zajęciach promujących ruch i zdrowy tryb życia wśród najmłodszych.

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy z nami przy kolejnych naszych inicjatywach oraz dołączenia w nasze szeregi.

Traktor Team