Osiek: Bieg na orientacje i duet Braci Głowala

W miniony weekend dnia 22 września w małej wiosce Osiek zostały rozegrane biegi na orientacje, w których wystartowali dwaj bracia Marek i Piotr Głowala. Impreza została zorganizowana przez sportowe stowarzyszenie Włóczykij. Marek, wraz z Piotrem wystartowali na dwóch dystansach tego samego dnia. Na miłe rozpoczęcie Soboty chłopaki zaczęli od pokonania trasy Pieszej liczącej 25km, gdzie musieli znaleźć 12 punktów. Jak sami przyznali trasa nie należała do zbyt trudnych, co potwierdziło ich miejsca na PODIUM. Łącznie chłopaki pokonali 33km z czasem 5:22:33 Piotrek zajął 2 miejsce, a na 3 miejscu uplasował się jego starszy brat Marek. Chłopakom było mało i o godzinie 20:50 stanęli na starcie nocnego biegu na Orientacje, gdzie poprzeczka poszła ciut w górę, TT Liczyła 16KM do pokonania w ciemnym lesie, natomiast ilość punktów kontrolnych wynosiła 24. Chłopaki mieli na ukończenie 420 minut, nocna aura nie sprawiła im problemu, Bracia Głowala zmieścili się w regulaminowym czasie, pokonując łącznie 27km. Tym samym zajęli 4 miejsce w śród 11 startujących. Tym samym było to ich jedno z przygotowań do tegorocznej 56 edycji Hapragana.