Półmaraton Dwóch Zamków

W kalendarzu biegowym pojawił się kolejny ciekawy półmaraton. Tydzień po naszym Półmaratonie Traktora odbył się Półmaraton Dwóch Zamków, który połączył dwa miasta mocno związane z bieganiem. Start biegu umiejscowiony został na zamku w Sztumie, natomiast meta znajdowała się na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku. Trasa biegu została poprowadzona bocznymi leśno-polnymi ścieżkami, przez trasa była bardzo trudna – zmienne podłoże, piaszczyste drogi. Niestety pełen dystans był bliższy 20km, niż półmaratonu. Wraz z biegiem zorganizowany został rajd rowerowy na tej samej trasie. W samym biegu wzięło udział ponad 230 biegaczy w 7 Traktorów. Warto odnotować, że pierwsi na mecie byli reprezentanci obu miast – Bartosz Mazerski (Zantyr Sztum) oraz Marcin Tur (Grupa Malbork).

Irena Koralewska

Brawa dla wszystkich biegaczy biorących udział w tym biegu. Gratulacje dla organizatorów.

Zdjęcia: Portal na Plus