zawody biegowe

TRAKTOR TEAM zajmuje się również organizacją zawodów biegowych. Jesteśmy organizatorem m.in. Biegu Plebiscytowego w Janowie, Biegów Przełajowych w Sadlinkach oraz pierwszego Półmaratonu na terenie gminy Kwidzyn – I Półmaraton Traktora. Przed nami jeszcze wiele imprez biegowych 🙂

1. PÓŁMARATON TRAKTORA 2017

BIEG TRAKTORA W NOWYM DWORZE 2016

I OTWARTY BIEG PRZEŁAJOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY SADLINKI 2016

II OTWARTY BIEG PRZEŁAJOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY SADLINKI 2017

I BIEG PLEBISCYTOWY W JANOWIE 2017

Jak to się zaczęło?
Sierpień 2016 TRAKTOR TEAM swoją działalność organizacyjną zapoczątkował dzięki tak naprawdę Gminie Sadlinki to Oni jako pierwsi poprosili nas o pomoc w organizacji I Biegu Przełajowego o Puchar Wójta Gminy Sadlinki na dystansie 5 km.
Bardzo Nam zależało na tym by wszystko się udało. Trasa bardzo malownicza prowadziła ścieżkami leśnymi, ale nie należała do łatwych. Na początek 2,5 km podbiegu, ale za to druga połowa z górki. Pogoda dopisała, frekwencja również. Bardzo nas ucieszył fakt że na start biegów dziecięcych zgłosiło się dużo bo aż 83 dzieciaków. Dla każdego z nich czekał medal i słodki poczęstunek.

Sadlinki mimo kilku problemów, zaszczepiły w nas chęć tworzenia imprez biegowych.

Październik 2016 i nasz ukochany bieg na 10 km I Bieg Traktora. Miało być pięknie i płasko na trasie którą wyznaczyliśmy. Miało być szybko i z żywcówkami, ale niestety z tytułu trwającej w tym samym dniu Skandii i braku służb policyjnych na 3 dni przed startem musieliśmy wyznaczyć nową trasę. I tu dla nas nie było rzeczy nie do zrobienia. Drużyna zebrała się, wzięła taczkę, miarkę, siekierę i kosiarkę i poszliśmy w łąki. Trasa przełajowa ale jakże urokliwa. Prowadziła drogami wiejskimi, a potem doliną Wisły. Biegaczom bardzo się podobało bo mieli dość klepania asfaltu. Do wsparcia Naszej imprezy zaprosiliśmy Gminę Kwidzyn i Pani wójt Ewa Nowogrodzka bardzo chętnie, w miarę możliwości, nas wsparła. Było cudownie, biegacze wrócili najedzeni – kto był ten wie!!! 🙂

Lipiec 2017 I Bieg Plebiscytowy w Janowie. Pani Wójt wiedziała na kogo postawić i postawiła na nas i zaprosiła do organizacji biegu na dystansie 10 km. Niestety z przyczyn technicznych trasa miała 10,550 co nazwaliśmy ćwierć maratonem. Udało się dobrze oznakować trasę i zapewnić atrakcje dla wszystkich. Organizacja miała charakter piknikowy. Były biegi dla dzieci i atrakcje dla rodzin. Po biegu czas umilały wszystkim Ochotnicze Straże Pożarne, które polewały dzieciaki i nie tylko wodą, GOK zorganizował animatorów dla dzieci i były pokazy jazdy rajdowej.

Sierpień i znowu Sadlinki tym razem dystans 10 km ciężkiej leśnej trasy. Wszyscy absolutnie wszyscy mówili że to była trudna trasa, ale widoki wynagrodziły wszystko. ten  bieg organizowało się dużo łatwiej, każdy znał swoją rolę i wszystko wyszło perfekcyjnie.

Październik i I Półmaraton Traktora. To już było wyzwanie – dystans ponad 21 km leśnymi ścieżkami. Pozbierać pozwolenia, pozyskać sponsorów, to już był nie lada wyczyn. Ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy zawody z najdłuższym dystansem w powiecie kwidzyńskim i co nas bardzo ucieszyło – bieg ten został bardzo dobrze przyjęty przez uczestników oraz kibiców, którzy dzielnie wspierali zawodników na całej długości trasy oraz na linii startu/mety w Parku Przemysłowo-Technologicznym w Kwidzynie/Górkach. Zresztą komentarze na naszym FB mówią same za siebie 😉 (poniżej przykładowe wpisy)

Dziękujemy za każdy komentarz, pozytywny czy negatywny, dotyczący naszych imprez biegowych. Dzięki nim wiemy, że poświęcony czas na organizację nie idzie na marnę. Do zobaczenia na kolejnych zawodach organizowanych przez TRAKTOR TEAM 🙂